biez

19.05.2016 - W Parafii św. Mikołaja i Franciszka Ksawerego w Otmuchowie ks. biskup Rudolf Pierskała udzielił młodzieży sakrament  Dojrzałości Chrześcijańskiej. W tym roku z parafii w Kamienniku tego dary dostąpiły następujące osoby: Monika Lewicka, Sara Szczotka, Anna Wisła, Joanna Krasowska, Tomasz Kradyna, Monika Pająk oraz z parafii w Goworowicach Patryk Drozdowski i Marcelin Krzyżanowski. W kazaniu ks. biskup przypomniał młodzieży o trzech wielkich "krokach" miłości Pana Boga do człowieka: stworzenie świata, ustanowienie Eucharystii i zesłanie Ducha Św. Na te wielkie dary Boga człowiek powinien odpowiedzieć trzema aktami wiary: pierwszym był chrzest, o który dla młodzieży niegdyś poprosili rodzice, zobowiązując się wychować swoje dzieci w duchu wiary, drugim aktem było przyjęcie Pana Jezusa w Komunii, a teraz przyszedł kolej na trzeci akt wiary jakim jest przyjęcie darów Ducha Św. do mężnego wyznawania wiary i bycia autentycznym świadkiem Chrystusa w życiu codziennym.

Życzymy młodzieży obdarowanej Duchem św., aby nigdy nie opuściły Chrystusa przychodzącego do nas w sposób szczególny w darze coniedzielnej Eucharystii i żeby z odwagą przez całe życie świadczyli sobie i innym, że są autentycznymi uczniami Chrystusa. By nie było wśród nich ani jednego "nietoperza"...