Miejscowość wymieniona w 1296 r. parafia istniała już w średniowieczu, w 1638 r. stała się filią parafii  Lipniki. Ponownie erygowana parafia 16 V 1902 r. Do 1810 r. należała do biskupów wrocławskich. Obecny kościół wybudowany w 1806 r., odnowiony i przebudowany w 1902 r. Do 1972 r. parafia  należała do dekanatu paczkowskiego.
Goworowice od średniowiecza należały do księstwa nyskiego i biskupów wrocławskich. Od 1752 r. część wsi, należąca wcześniej do wolnych sołtysów, przeszła na własność Antona Nepomuca Schefflera. W 1840 r. majątek, stał się własnością Oskara Scholza i w rękach jego potomków pozostał aż do 1945r. Oskar - doktor prawa i porucznik w armii pruskiej, w Goworowicach zbudował swoją nową siedzibę. Pałac budowano etapami, jako pierwszy powstało główne skrzydło założenia na osi wschód-zachód. Kolejne części zostały wzniesione do 1903r. ? z tego okresu pochodzą charakterystyczne, dwie kwadratowe wieże. Po II wojnie światowej dobra upaństwowiono, a pałac stał się siedzibą PGR. Obecnie obiekt należy do ANR. W pałacowych wnętrzach utworzono biura i mieszkania socjalne. Poniekąd funkcję tę budynek pełni do dziś, nadal znajdują się w nim biura i mieszkania, tyle że prywatnej firmy. Obiekt jest w bardzo dobrym stanie technicznym , jest możliwość obejrzenia go z zewnątrz.