Ocena użytkowników: 0 / 5

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna

artykul kon G01.01.2017 - W Nowy Rok, a zarazem w Uroczystość św. Bożej Rodzicielki Orkiestra OSP Kamiennik gościła w naszym kościele w Goworowicach na popołudniowy koncercie kolęd, który wraz z muzykami poprowadził kapelmistrz Pan Aleksander Słonina. Po koncercie kolęd mogliśmy wsłuchać się w radosne marsze, które rozgrzały naszą świątynię. W tym roku w trakcie koncertu odbył się także debiut młodych artystów: Emilii Duda, która zagrała na saksofonie, Mikołaja Bartoszek, który zagrał także na saksofonie i Michała Frolow, który nadawał rytm na instrumentach perkusyjnych. Zdjęcia z koncertu wykonał Andreas Schőnborn.

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna

19.06.2016 - Dokładnie w rocznicę święceń kapłańskich i w 10 rocznicę dekretu do Parafii ks. proboszcza Bogdana Zientary do Liturgicznej Służby Ołtarza zostali przyjęci dwaj nowi ministranci: Mikołaj Bartoszek z Tarnawy i Wiktor Łabys z Siemionki. Ministrantów przygotował i Wspólnocie Parafialnej przedstawił opiekun ministrantów Pan Dariusz Zaborowski. To przyjęcie było niezwykle wyjątkowe ponieważ już dawnie nie mieliśmy nowego ministranta z Tarnawy, natomiast Wiktor jest pierwszym w historii Parafii ministrantem z Siemionki. Życzymy nowym ministrantom wiele radości ze służby i samozaparcia zwłaszcza, że obecnie to właśnie oni mają, ze wszystkich ministrantów, najdalej do naszego kościoła.

Ocena użytkowników: 0 / 5

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna

artykul p kol Gow06.01.2017 - w Uroczystość Objawienia Pańskiego mieliśmy okazję wsłuchać się w Słowo Boże, które stało się Ciałem i zamieszkało nie tyko między nami, ale także w przepięknych kolędach. W tym roku przegląd kolęd rozpoczął kwartet wokalny, w którym wystąpili następujący artyści: Amelka Pałosz, Zuzia Drozdowska, Andrzej Pałosz i Filip Baziuk. Następną kolędę w wykonaniu instrumentalnym na klawiszach zaprezentowała nam Kamila Michalewicz. Po niej mikrofon powędrował do Zuzi Drozdowskiej, która tym razem zaśpiewała kolędę solowo. Kolejnymi wokalistkami były: Oliwia Drozdowska i Emilia Golec oraz Rafał Baziuk. Koncert zakończyły trzy kolędy instrumentalne: Emilia Golec - skrzypce, Michał Bartoszek - saksofon oraz Maciej Fujarczuk - trąbka.

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna

pierwszaroz08.05.2016 - W naszej Parafii przeżywaliśmy pierwszą rocznicę dzieci, które w zeszłym roku pierwszy raz przyjęły Pana Jezusa do swego serca. W uroczystości uczestniczyły następujące dzieci: (na zdjęciu od lewej) Marcin Figiel, Oliwia Drozdowska, Oliwia Łabys i Mikołaj Bartoszek. Ks. proboszcz przypomniał dzieciom oraz ich rodzicom życzenia, które złożył dzieciom rok wcześniej - życzenia zaczerpnięte z Dzienniczka św. s. Faustyny: "Gdyby Aniołowie mogli nam zazdrościć, na pewno zazdrościli by nam, że często możemy przyjmować Pana Jezusa w Komunii św." Te słowa świętej szczególnie są aktualne w Roku Miłosierdzia, który przeżywamy. Ks. proboszcz przypomniał, że dla nas wszystkich to okazja do przeżywania kolejnej rocznicy przyjęcia naszej I Komunii św. i  nowego "zakochania" się w Tym Darze, który w swoim testamencie zostawił nam Jezus.

Ocena użytkowników: 0 / 5

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna

artykul OG03.07.2016 - w naszej Parafii przeżywaliśmy odpust ku czci Nawiedzenia N.M.P. W tym roku Mszy św. przewodniczył i kazanie wygłosił neoprezbiter z Otmuchowa ks. Mateusz Mytnik. Sumista w trakcie Słowa Bożego podzielił się z nami świadectwem swojego kapłańskiego powołania, które narodziło się we Wspólnocie Ruchu Światło i Życie. Ks. proboszcz wyraził gorące podziękowanie za przyjęcie zaproszenia najmłodszego kapłana naszej diecezji - zwłaszcza, że ks. Mateusz był ministrantem za czasów wikariuszowskiej służby ks. Bogdana w Otmuchowie. Na zakończenie uroczystości ks. Mateusz wszystkim chętnym udzielił prymicyjnego błogosławieństwa.

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna

koledowanie06.01.2016 - Po raz drugi w Uroczystość Objawienia Pańskiego po Mszy św. w ramach przedłużenia świętowania dnia proklamowania Bóstwa Jezusa zostali zaproszeni wszyscy, którzy chcieli muzycznie lub wokalnie zaprezentować wykonanie kolęd i pastorałek.

W tym roku świętowanie przedłużyli nam następujący młodzi artyści: Emilia Golec, która zaprezentowała kolędy jako solistka, skrzypaczka oraz wokalistka w duecie z Michałem Olech - grającym na gitarze, Maciej Fujarczuk, który zaprezentował dwie kolędy wygrywając je na trąbce oraz najmłodsza solistka Zuzia Drozdowska.