artykul doz21.08.2016 - w naszej Parafii przeżywaliśmy dzień dziękczynienia za tegoroczne polony. Głównymi gospodarzami tegorocznych dożynek mili gospodarze z Wilemowic na czele ze Starostami Katarzyną i Tomaszem Łozińskimi. Na tegorocznych Dożynkach we Mszy św. koncelebrowanej brał udział także nasz Parafianin - misjonarz ks. Jan Kuziemski.

W nawiązaniu do pogody, która była w trakcie Eucharystii (ulewny deszcz) ks. proboszcz powiedział, że nie kto inny, ale właśnie rolnik dobrze wie, że woda spływająca z nieba jest największym skarbem dla narodzin chleba. Po uroczystej Mszy św. Pan Bóg zesłał nam wspaniałą pogodę, dzięki której mogliśmy przenieść nasze świętowanie na boisko, gdzie odbyła się dożynkowa biesiada. Dzięki uczestnikom biesiady i naszym gościom mogliśmy znowu wzbogacić nasze dzieło odnowy organ w kościele.