1kom

01.05.2016 - W naszej Parafii przeżywaliśmy uroczystość I Komunii. W tym roku po raz pierwszy do swego serca przyjęły Pana Jezusa następujące dzieci: Jakub Burysz, Julia Guzek, Kamil Juszczyszyn, Karolina Kadłubska, Julia Łukomska, Magdalena Muzoł oraz z Parafii w Goworowicach Martyna Ozimek.

Ks. proboszcz Bogdan Zientara nawiązując do Ewangelii "o krzewie winnym" przypomniał dzieciom i ich rodzicom, że dla chrześcijanina, dla jego nieśmiertelnej duszy,  jest potrzebna Eucharystia - bo kto nie trwa przez coniedzielną Mszę św. przy Chrystusie - tego życie nieśmiertelne obumiera. Pan Jezu w przypowieści dopowiada, że kto nie trwa w Nim, ten usycha i zostanie wrzucony w ogień... Dlatego dla dzieci, które przystąpiły do Komunii św. - jako najważniejsi nauczyciele wiary - są potrzebni i niezbędni prawdziwie praktykujący wiarę Rodzice!!!