Niech dar nadzwyczajnego Roku Miłosierdzia przybliża nas nieustannie do Jezusa Zmartwychwstałego już odnowionych przez ćwiczenia duchowe (rekolekcje wielkopostne) i przeżycie paschy z Jezusem uczynią nas bycia ludźmi paschalnymi i miłosiernymi.
Jezus powie do św. Faustyny: „Niechaj się nie lęka do mnie zbliżyć dusza słaba, grzeszna, a choćby miała więcej grzechów niż piasku na ziemi, utonie wszystko w otchłani miłosierdzia mojego” (Dz. 1059).
Podstawowym warunkiem otwarcia się na Boga jest ufność. „Im dusza więcej zaufa, tym więcej otrzyma”. Z tego rodzi się miłosierdzie wobec bliźnich przez czyn, słowo i modlitwę (por. Dz. 742).
Niech nasza obecność na Eucharystii – Mszy świętej w dni niedzielne, świąteczne, a nadto i w tygodniu rodzi w naszych sercach pragnienie świętości, a spojrzenie na Jezusa wyciągającego swoją rękę ku błogosławieństwu uczą nas przebaczać naszym winowajcom i ćwiczenia się w cnotach kardynalnych takich jak: roztropność, sprawiedliwość, męstwo, wstrzemięźliwość.
Niech nasze codzienne błogosławieństwo Jesusa umocni nas w postawie miłosierdzia i pokory wobec ludzi, z którymi przychodzi nam żyć.
Obyśmy wszyscy pragnęli przejść przez bramę miłosierdzia niż sprawiedliwości Bożej do domu wiecznego trwania do nieba.
Niech w tej pielgrzymce orędują za nami Maryja Matka Miłosierdzia patronowie Miłosierdzia: święty Jana Paweł II, święta Faustyna Kowalska i wielu innych z darem modlitwy i proszący o nią wdzięczny Panu Bogu i Wam na czele z Waszym umiłowanym pasterzem - proboszczem Bogdanem ks. Jacek z Ratnowic.